W sobotę, 6 czerwca w Wyższym Seminarium Duchownym w Sandomierzu odbyło się posiedzenie Rady Diecezjalnego Instytutu Akcji Katolickiej (DIAK) – spotkanie wszystkich Prezesów Parafialnych Oddziałów Akcji Katolickiej (POAK), które poprowadziła Prezes DIAK P. Bożena Kapuściak.
Spotkanie rozpoczęła wspólna modlitwa, poprowadzona przez Ks. Asystenta Tomasza Zycha. W serdecznej atmosferze omówione zostały bieżące sprawy Akcji Katolickiej, a także przedstawiono następujące kwestie: przedstawienie inicjatyw i omówienie działalności w poszczególnych parafialnych oddziałach Akcji Katolickiej; sprawozdanie finansowe z POAK-ów i DIAK-u (P. Teresa Kwiatkowska); kalendarium najbliższych działań i inicjatyw Akcji Katolickiej (P. Bożena Kapuściak); podsumowanie spotkań z członkami parafialnych oddziałów Akcji Katolickiej (Ks. Tomasz Zych); sprawozdanie z funkcjonowania Domu Ulgi w Cierpieniu im. Jana Pawła II w Ostrowcu Świętokrzyskim, nowo poświęconego Ośrodka Rehabilitacyjno-Szkoleniowego i działalności Diecezjalnego Radia Internetowego DiakoniaSan (Ks. Paweł Anioł). Dziękujemy wszystkim uczestnikom za obecność i aktywny udział w posiedzeniu.
Na zakończenie spotkania ks. Asystent oprowadził wszystkich obecnych po budynku i seminaryjnych wirydarzach, dzieląc się piękną historią i zwyczajami tego wyjątkowego miejsca.
Prezes Akcji Katolickiej oraz Zarząd składa serdeczne podziękowania dla ks. Rektora Michała Powęski i ks. Dyrektora Damiana Zielińskiego za otwartość i serdeczne przyjęcie w seminaryjnym gmachu.
Wspólna modlitwą Anioł Pański w kościele seminaryjnym, zakończono kolejne posiedzenie Rady DIAK.













